Tekst pochodzi ze strony kosmetyki-manuka.pl


Miód Manuka

Kosmetyki Manuka to w pełni naturalne produkty pielęgnacyjne. Produkowane są w Nowej Zelandii na bazie receptur opracowanych przez Madeleine Ritchie – córkę pszczelarki, która w 1963 roku stworzyła pierwszą na świecie linię kosmetyków na bazie miodu z Manuka. Każdy gram produktu marki Madeleine Ritchie wytwarzany jest z ogromną pieczołowitością  i troską o możliwie najwyższą jakość.

 

Głównym składnikiem kosmetyków Madeleine Ritchie jest aktywny miód Manuka, bogaty w witaminy, minerały i składniki odżywcze, które w połączeniu z higroskopijnymi właściwościami pomagają skutecznie utrzymać właściwe nawilżenie skóry.

Kremy z miodem Manuka przeznaczone są szczególnie dla skóry wrażliwej  i przesuszonej. Te naturalne kosmetyki, podobnie jak same miody, mogą być stosowane w leczeniu wrzodów skórnych, niektórych infekcji grzybiczych oraz w innych, nieokreślonych podrażnieniach skóry.

Aktywny miód Manuka zawarty w kremach jest źródłem witamin, składników odżywczych  i minerałów. Kremy te, dzięki zawartości wosku pszczelego, posiadają właściwości przeciwzapalne, antyalergiczne, przeciwutleniające i wygładzające skórę oraz poprawiające jej elastyczność. Zawierają także propolis, ceniony za właściwości antybiotyczne i antyseptyczne, oraz odżywcze mleczko królewskie. Kremy na bazie miodu Manuka odżywiają oraz wygładzają strukturę skóry. Dzięki zawartym w miodzie antyoksydantom, które redukują powstawanie wolnych rodników, wpływających na proces starzenia, pozwalają dłużej cieszyć się młodym wyglądem skóry. O właściwościach zdrowotnych kremów informuje, podobnie jak w przypadku miodów, różny poziom zawartości aktywnego składnika, co oznaczane jest w skali od 0 do 20, np. symbol 18+ w kremie Skin Health Crème wskazuje, że posiada on bardzo wysoki poziom składników antybakteryjnych nowozelandzkiego miodu Manuka. Kremy z miodem Manuka o właściwościach zdrowotnych mogą być stosowane do wspomagania leczenia takich problemów skórnych jak egzema, łuszczyca, atopowe zapalenie skóry, trądzik, wykwity skórne, suchość skóry oraz rany i oparzenia.